1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 2 sierpnia 2022 r.

Wizyta w Salonikach na AUTH

W Salonikach na Uniwersytecie Arystotelesa odbyło się bilateralne spotkanie w ramach projektu EPICUR w którym uczestniczyli członkowie zespołu pracującego nad stworzeniem cyfrowego między-uniwersyteckiego kampusu konsorcjum. Gospodarzem spotkania był lider zespołu Thrasyvoulos Tsiatsos (AUTH), a nasz uniwersytet reprezentował Adrian Trzoss (AMU).

Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe prace nad platformą, a także omówiono kolejne kroki związane z rozwojem projektu EPICUR 2.0. W przyszłości planowane jest stworzenie automatycznych połączeń pomiędzy systemami zarządzania studiami uczelni partnerskich, co nie tylko wniesie mobilność studencką na wyższy poziom ale także ułatwi studentom udział w mikro-mobilnościach. Główny developer platformy, Kyriakos Barbounakis (AUTH), podczas warsztatu podkreślił, iż filozofią EPICURa jest stosowanie rozwiązań typu open-source, co pozwoli na rozwinięcie potencjału konsorcjum i otwarcie się na przyszłych nowych partnerów.

W trakcie spotkania poruszono także kwestie dotyczące siostrzanego projektu EPICUR Research oraz planowanej platformy służącej budowaniu tzw. EPICommunity, gdzie badacze, wykładowcy, a także doktoranci będą mogli tworzyć własne siatki networkingowe, wymieniać się doświadczeniem, a przede wszystkim w prosty sposób znaleźć zagranicznym partnerów do wspólnych realizacji projektów grantowych czy stażów post-doc. Główny developer platformy społecznościowej EPICommunity, Iakovos Stratigakis (AUTH), wskazał na olbrzymią wygodę w użytkowaniu platformy ze względu na możliwość automatycznego zsynchronizowania danych użytkownika z portali ORCID czy EUROPASS.